Sprawdź połączenia

Chcielibyśmy aby dział serwisowy był dla Państwa pomocą - dlatego też prosimy państwa o pytania, których rozwiązanie chcielibyście zobaczyć na tej stronie. Najczęściej zadawane pytania będą opublikowane.

"VIP-NET Mailer" pełne zarządzanie skrzynką pocztową.

Na początek rozwiązujemy tak zdawałoby się prozaiczny problem jak konfiguracja poczty e-mail na przykładzie Netscape Navigatora (wersja 4.X) i Internet Explorera (wersja 5.X).

Jeżeli używasz:

  • Usługi SDI to podaj nam swój nr IP (wyślij na adres admin@vip.net.pl)
  • ICPNET wtedy korzystaj z serwera poczty wychodzącej firmy ICPNET (mail@icpnet.pl)

Istnieje również możliwość sprawdzenia poczty za pomocą VIP-NET Mailera - usługi pozwalającej na pełne zarządzanie stanem skrzynki pocztowej z poziomu strony www. Aby z niej skorzystać należy oworzyć w dowolnej przeglądarce www, adres: http://poczta.vip.net.pl/ - następnie wybrać wersję ('Z USTAWIEŃ', 'BLUE(FRAMES)', 'BLUE', 'VIP-NET') i po wpisaniu nazwy użytkownika i hasła nacisnąć przycisk 'OK'. W tym momencie otwiera sie przed państwem możliwość zarządzania pocztą z poziomu strony www. Jednak aby cały system działał poprawnie, należy wykonać jeszcze jedną operację: po zalogowaniu się należy wybać sekcję 'preferencje' gdzie w polu 'Imie' należy podać imie i nazwisko użykownika. Pozostałe parametry preferencji pozostawiamy do Państwa dyspozycji - polscy użytkownicy powinni dodatkowo wybrać polską wersję językową - w ten sposób ich profil zapisany zostanie w bazie danych i podczas każdego następnego logowania do systemu 'VIP-NET mailer' wykorzystywany będzie język polski.